Atletické závody v Zátoru

Již potřetí jsme byli pozváni, abychom změřili síly s našimi kamarády ze Zátoru, Lichnova a Brantic v atletice. Naši školu reprezentovalo celkem 19 dětí. Vždy dvě dívky a dva chlapci z každého ročníku. Letos se soutěžilo v těchto disciplínách: sprint na 50 metrů, hod míčkem, trojskok z místa, skok daleký a závěrečný běh na 300 metrů pro žáky prvních a druhých tříd a na žáky starší žáky čekala dvojnásobná vzdálenost.

Na závody jsme se velmi těšili. Zátoráci připravili úžasné závody. Vše bylo do detailu naplánováno a také vše perfektně klapalo. Neopomněli ani na „chlazení“ dětí v horku. Naši žáci se do boje pustili opravdu s chutí a podávali výborné výkony. Svědčí o tom i počet medailí. V každé kategorii jsme měli zastoupení na stupních vítězů. A to rozhodně nebylo jednoduché, když v každé kategorii bylo minimálně 15 dětí.

Medaili si na krk pověsili: Matyáš Orel a Viktorka Čechová z I. třídy, z druhé třídy Šimon Blaha a Pavla Rajfová, mezi třeťáky uspěla Beatrix Bikárová a Venda Butorová a mezi chlapci Tim Ulmann. Zastoupení na stupni vítězů jsme měli i v kategorii 4. a 5. tříd. Konkrétně Zdeněk Grulich a Klárka Hábová a mezi páťáky jasně dominovala Bára Kubicová a Maxim Michalčík. Můžeme se tedy pochlubit dalším úspěchem.

Vítězům gratulujeme a všem dětem děkujeme za skvělou reprezentaci školy. Rovněž bych chtěl poděkovat ZŠ Zátor za úžasné závody a za pozvání. Doufáme, že příště nás opět pozvou 🙂

text a foto:Martin Klečka

Předchozí