Třeťáci po stopách podzimu. . .

První říjnovou středu jsme využili pěkného počasí a vyrazili jsme do přírody pozorovat její proměny, které dokáže vykouzlit podzim. Protože v prvouce jsme právě dobrali učivo o bezpečnosti v silničním provozu, cestou si paní učitelky ověřily, že dopravním značkám umístěným v okolí naší školy rozumíme…

První říjnovou středu jsme využili pěkného počasí a vyrazili jsme do přírody pozorovat její proměny, které dokáže vykouzlit podzim. Protože v prvouce jsme právě dobrali učivo o bezpečnosti v silničním provozu, cestou si paní učitelky ověřily, že dopravním značkám umístěným v okolí naší školy a v blízkosti nemocnice rozumíme a dbáme na svou bezpečnost dodržováním všech pravidel, která již dobře známe. Cílem naší cesty bylo místo soutoku řek Opavy a Opavice. Vydali jsme se podél toku řeky Opavice. Cestou jsme poznávali pestré podzimní květiny a ovocné stromy se svými plody, které krášlily upravené zahrádky v blízkosti vodního toku. Sledovali jsme především zbarvení listů u listnatých stromů, u nichž malířskou paletou podzimní příroda rozhodně nešetří. Také v řece jsme pozorovali ladný pohyb divokých kachen, jejichž hejna zanechávala za sebou zajímavou stopu v podobě rozvířené vody. Konečně jsme dorazili do cíle. K místu, kde řeka Opava otevírá svou náruč a přebírá velení od řeky Opavice. K místu, které nás pokaždé okouzlí svou sílou a krásou přírodních zákonitostí. Těšíme se na příští třeťáckou výpravu, brzy se vydáme navštívit další zajímavá, tentokrát historická zákoutí a významné památky našeho města.

 

text a foto: M. Galušková, K. Nováková

 

Archivy