Sluníčko

Již sedmým rokem naši školní družinu navštěvuje Maňáskové divadlo „Sluníčko“. Přijíždí za námi z malého městečka na Hané, které leží v malém údolí u Olomouce. Na programu jsou vždy tři pohádky a spousta písniček. V letošním roce nám divadélko přivezlo pohádky „ O veliké řepě, Proč si s prasátkem nikdo nechtěl hrát, O kůzlátkách“. Z každé pohádky si děti odnesly nějaké poučení. Během přestávek si všichni společně zazpívali známé písničky. Celé představení mělo i hudební doprovod a shlédlo ho téměř 100 malých diváků. Dětem se pohádky líbily a těší se na příští školní rok, s jakými novými pohádkami za nimi divadlo přijede. Malá ukázka na konec:

Namydlíme drobátko,
to špinavé prasátko.