Hodnocení a výsledky MMaS 2017

Toto Mistrovství hodnotím velmi vysoko. Nejen tím, že jsme získali 58,5 bodů, což činí přesně 50% z celkových možných 117( počítáni pouze hráči Lokomotivy). Obrovský pokrok vidím i v tom, že výprava měla dva špičkové trenéry, kteří s hráči prováděli rozbory partií a přípravu na soupeře. (Záleský, Daříček). Přibližujeme se tak vrcholovým klubům, u kterých je tento systém naprosto běžný.

Jaššo Matěj HD 10 6,5 b. – nesmírně dramatický závěr. Maťo se v 7. a 8. kole propracoval na celkové 3. resp. 2 místo. V posledním devátém kole hrál o titul. Soupeř nechyboval, byl lepší, vybojoval si titul, ale náš reprezentant si vybojoval postup na MČR v H+D 1O. Skvělý výsledek. V příštím roce hraje pořád HD 10 a tam již bude patřit mezi velké favority.
Šlachta Jan HD 14 5,5 b.- skvělý výsledek. K postupu na MČR mu scházel 1 b., možná i 0,5 b.
Grček Tomáš HD 14 5,0 b.- začátek moc nevyšel, ale skvělý závěr
Raptis Janis HD 14 5,0 b. – nesmírně zarputilý hráč, skvělé
Zámarský Patrik HD 12 5,0 b. -skvělý výsledek, v koncovkách trochu hrál zbytečně rychle.
Kohut Pavel HD 16 4,5 b. – soustředěný a bojovný výkon
Bušos Danek HD 16 4,5 b. – 2 remízy v závěru s kvalitními soupeři. Jinak bojoval.
Weczerek Jan HD 12 4,5 b. – určitě měl navíc, hraje hodně rychle
Čech Petr HD 12 4,0 b. – skvělý začátek, určitě bylo v jeho silách aspoň bodíček
Veselý Jiří HD 16 4,0 b. – katastrofální začátek, závěr velmi slušný
Novák Tom HD 14 3,5 b. – nejrychleji hrající hráč, který se připravil min. o 1,5 b.
Anděl Vítek HD 16 3,5 b. – určitě má navíc.
Šťastná Alenka HD 12 3,0 b. – solidní výkon, zajistila si postup na MČR

Skvělý výkon podali mladí hráči M. Albrechtic v HD 10 : Veselý Fr. 5,0 b. , Krotki L. 5,0 b. Grček M. 4,0 b. Obrovským překvapením byly výkony hráčů z Bruntálu, kteří by v budoucnu měli hrát za Krnov 1. ligu: Pelc Adam 5,5 b a Škopík Jakub 5,0 b. (HD 12). Totéž platí i o opavské naději v HD 10 Sobkovi Davidovi, kterému postup na MČR utekl až v posledním kole. 5,5 b. je skvělý výsledek.

Příští rok se MMaS již nezúčastní hráči ročníku 2002 (Bušos, Kohut, Veselý).
Stávající kádr, pokud bude na sobě pracovat, bude nominován. Uvažujeme, že v roce 2018 na tuto vrcholovou akci by se mohli probojovat: Zámarská N., Stříž T., Ziakas D. a popř. další, pokud budou šachově růst.

Výsledky jednotlivých kategorií

HD 10    v pdf

HD 12    v pdf

HD 14    v pdf

HD 16    v pdf

Ing. Karel Handlíř – vedoucí výpravy.

PS. Z každé kategorie postupuje na MČR 8 šachistů .Někteří hráči nerespektovali naše doporučení, aby nechali mobilní telefony a tablety doma. Tato technika, připravila některé hráče o spoustu energie, která jim pak scházela nad šachovnicemi a troufnu si říci, že někteří kvůli přílišnému používání se připravili o podstatně lepší výsledek, popř. o postup na MČR. U některých turnajů bude tato technika našim hráčům zakázána. Pokud budou mít potřebu si zavolat, mobily našich vedoucích jim budou k dispozici.

Archivy