Než zazvoní zvoneček

V páteční podvečer se děti ze všech oddělení školní družiny sešly opět ve školních prostorách, aby se společně naladily na blížící se vánoční svátky. Všichni vychovatelé měli pro děti připravené vánoční pracovní dílničky, kde se tvořilo, vyrábělo a malovalo.

V páteční podvečer se děti ze všech oddělení školní družiny sešly opět ve školních prostorách, aby se společně naladily na blížící se vánoční svátky. Všichni vychovatelé měli pro děti připravené vánoční pracovní dílničky, kde se tvořilo, vyrábělo a malovalo. Pod rukama malých pracantů tak vznikaly vánoční svícny, přáníčka, sobí kolonie, kapříci, vánoční baňky, pečené i malované perníčky, voňavé zvonečky, sněžítka , andílci i přírodní ozdoby. Klidnou pracovní atmosférou se prolínaly zvuky vánočních písní. Děti zpívaly koledy a také si společně ukázaly vánoční zvyky, které se stále v některých rodinách dodržují. Pouštěly si lodičky, krájely jablíčka, loupaly oříšky…. Předvánoční pracovní dílničky se dětem líbily a věřím, že i rodiče výrobky dětí mile překvapily.

 

text a foto: Blanka Šrubařová

Následující

Archivy