V kraji jsme se neztratili

Ve čtvrtek 18. 1. 2018 se konalo v prostorách velkého sálu SVČ Krnov Krajské kolo přeboru družstev žáků 6. – 9. tříd v šachu. Do tohoto turnaje postoupilo po vítězství v okresním kole družstvo A ve složení: Jan Šlachta, Petr Čech, Vít Anděl a Tomáš Novák. Divokou kartu se podařilo získat i našemu druhému týmu, který soutěžil ve složení: Patrik Zámarský, Alenka Šťastná, František Blažek a Jáchym Odstrčil. Obě naše družstva…

Ve čtvrtek 18.1.2018 se konalo v prostorách velkého sálu SVČ Krnov Krajské kolo přeboru družstev žáků 6. – 9. tříd v šachu. Do tohoto turnaje postoupilo po vítězství v okresním kole družstvo A ve složení: Jan Šlachta, Petr Čech, Vít Anděl a Tomáš Novák. Divokou kartu se podařilo získat i našemu druhému týmu, který soutěžil ve složení: Patrik Zámarský, Alenka Šťastná, František Blažek a Jáchym Odstrčil.

Obě naše družstva hrála s obrovským nasazením a prala se o každý bod. Celou dobu jsme se pohybovali v první polovině tabulky. Konkurence byla velká a týmy vyrovnané. Rozhodoval každý bod. O konečném pořadí rozhodla dokonce polovina bodu. První dvě místa obsadila družstva z favorizovaného Frýdku-Místku. Musíme přiznat, že týmy z Frýdku jsou přece jen o level výše. Krásné třetí místo vybojovala ZŠ Město Albrechtice. Na pěkném čtvrtém místě skončilo naše B družstvo, kterému chybělo pouze půl bodu na třetí místo. Hned za našim B týmem skončilo družstvo A. Tomu na třetí místo chyběl pouze 1 bod.

Přestože nám to letos na postup nevyšlo, ve tvrdé konkurenci jsme se neztratili. Ba právě naopak. V našem kraji patříme ke špičce.

Závěrem musíme poděkovat našim hráčům za skvělou reprezentaci školy. Příště nám to určitě vyjde.

Text a foto: Martin Klečka

Ve čtvrtek 18.1.2018 se konalo v prostorách velkého sálu SVČ Krnov Krajské kolo přeboru družstev žáků 6. – 9. tříd v šachu. Do tohoto turnaje postoupilo po vítězství v okresním kole družstvo A ve složení: Jan Šlachta, Petr Čech, Vít Anděl a Tomáš Novák. Divokou kartu se podařilo získat i našemu druhému týmu, který soutěžil ve složení: Patrik Zámarský, Alenka Šťastná, František Blažek a Jáchym Odstrčil.