100 let a stále krásná

V průběhu měsíce ledna si postupně všechna oddělení školní družiny prohlédla stálou výstavu panenek a kočárků v suterénu kavárny Villa cafe v Krnově. V dnešní době plné moderních robotických hraček, akčních hrdinů a počítačových her na nás po příchodu na výstavu dýchlo dětství našich rodičů, prarodičů i praprarodičů. Děti tak mohly spatřit panenky, dětské pokojíčky, kočárky, kolébky, postýlky, plyšové hračky a zvířátka vyrobené z různých materiálů, které byly v té dané době dostupné. Opravdu jsme viděli hračky i panenky, kterým bylo přes sto let. A byly stále krásné. Nechyběly ani hračky pro kluky např. auta, motocykly. Velkou radost měly děti z disco panenky a pohyblivých plyšových hraček. Paní Vroblová, která nás po celou dobu výstavou provázela, byla velmi příjemná a k dětem milá. Odpovídala na jejich zvídavé otázky a pro všechny měla připravené malé překvapení v podobě štěstíčka. Výstavu vřele doporučujeme všem. Je na co se dívat a vzpomínat.

text a foto: Blanka Šrubařová