18+3? 11!

Ve středu 24.1. se konalo okresní kolo Matematické olympiády v kategoriích Z5 a Z9. Do lavic zasedlo celkem 47 žáků z pátých ročníků a 11 žáků z devítek. Naší školu reprezentovalo 18 páťáků a 3 deváťáci (18+3). Jak to dopadlo? Výborně ! Máme celkem 11 úspěšných řešitelů okresního kola matematické olympiády. Z tohoto počtu 4 žáci obsadili medailové pozice: Anna Stejskalová (1.- 2. místo v Z9), Kolomazník Martin, Orel MatějThibergerová Lili (3.- 5.místo v Z5).
Zejména kategorie Z5 v nás vzbuzovala očekávání. Již v loňském roce začali děti vyučované metodou profesora Hejného hojně navštěvovat a úspěšně reprezentovat školu v matematických soutěžích. A letos se naši HEJŇÁCI neztratili. K úspěšnému řešení nepotřebovali tabulky, kalkulačky ani další pomůcky. Stačil jim papír, tužka a dobrý nápad. Co více si můžeme přát?
Všem zúčastněným děkujeme a přejeme pěkné další dny nejen s matematikou.

Výsledkové listiny:

kategorie Z5