V okresním kole olympiády z českého jazyka slavíme 3. místo

V pondělí 5. 2. 2018 se uskutečnilo v SVČ Krnov okresní kolo olympiády v českém jazyce, kde školu reprezentovaly dvě nejúspěšnější žákyně kola školního. Natálie Kukelková a Simona Kulová ze třídy 9. M vynaložily velké úsilí jak v náročném gramatickém testu, tak ve slohové části, aby dosáhly co nejlepších výsledků.

V pondělí 5. 2. 2018 se uskutečnilo v SVČ Krnov okresní kolo olympiády v českém jazyce, kde školu reprezentovaly dvě nejúspěšnější žákyně kola školního. Natálie Kukelková a Simona Kulová ze třídy 9. M vynaložily velké úsilí jak v náročném gramatickém testu, tak ve slohové části, aby dosáhly co nejlepších výsledků. Letošní slohovou práci na téma ,,Ve školním rozvrhu mi chybí jeden předmět, a to …” mohli účastníci vypracovat libovolným slohových útvarem formou prózy v doporučené délce 25-30 řádků.

 

Obě dívky byly v soutěži úspěšné. Natálie Kukelková obdržela krásné 3. místo a postupuje do krajské soutěže. Simona Kulová se umístila na neméně hezkém 17. místě.
Oběma děvčatům děkujeme a velice gratulujeme za pěkná umístění. Natálii přejeme hodně štěstí v dalším kole.

Za kabinet českého jazyka Tereza Valášková

Archivy