Chvilky s poezií . . .

První březnové úterý a následující středa patřila především recitátorům z 1. stupně. Celkem 48 dětí se v odpoledních hodinách zúčastnilo tradičního školního kola recitační soutěže. Po úvodním rozmluvení se na jazykolamech z dětí opadla počáteční tréma a mohlo se začít. Pozornému publiku z řad rodičů, kamarádů a poroty nabídli recitátoři pestrou „ochutnávku“ veršů známých českých autorů dětské poezie. Všichni recitovali s velkým nasazením a potlesk posluchačů byl pro každého zaslouženou odměnou. Ve chvílích rozhodování poroty se děti na chvíli staly básníky a ve skupinkách dotvářely neúplnou báseň Jiřího Žáčka. Doplnit rýmy v jednotlivých verších se podařilo všem, poté jsme si veršovanou báseň společně zarecitovali. Porota jako vždy měla úkol nelehký. A kdo ji svým přednesem zaujal letos nejvíce?

1. třídy:

2. místo Adam Konečný
3. místo Kateřina Zuzaníková
              Lili Theibergerová

Postupujícím dětem z 1. a 2. stupně, které se 20. března zúčastní okresního kola Celostátní přehlídky dětských recitátorů a pokusí se obstát v silné konkurenci, budeme držet pěsti.

Text: Galušková M., Foto: Štechová H., Kratochvílová H.