Návrat do minulosti s 5.A

Ve středu 7. března se žáci 5.A vypravili do Městské knihovny na besedu Studia Bez Kliky „Tiskárna a tiskařská dílna v knihovně“. Ano, čte správně… opravdu byla v knihovně připravena tiskařská dílna. Nyní Vám povíme, co všechno nás v knihovně čekalo a jak to všechno bylo.. 

Ve středu 7. března se žáci 5.A vypravili do Městské knihovny na besedu Studia Bez Kliky „Tiskárna a tiskařská dílna v knihovně“. Ano, čte správně… opravdu byla v knihovně připravena tiskařská dílna. Nyní Vám povíme, co všechno nás v knihovně čekalo a jak to všechno bylo..

Do knihovny byla přivezena tiskařská dílna, plně vybavena funkční replikou dřevěného lisu Gutenbergova typu ze 17. století. Nejen, že jsme se dozvěděli zajímavosti o historii písma, psaní, knihtisku, dokonce si každý z nás vytvořil na památku vlastní ruční tisk se svým jménem. Líbilo se nám, že jsme se do besedy zapojili také my, neboť pan Roman Prokeš se svou kolegyní Pavlínou Wolfovou měli pro nás zajímavé otázky. Na otázky se nám dařilo odpovídat, ovšem některé nás překvapily. Celou besedu provázela příjemná a veselá atmosféra a nám se vše velmi líbilo.
Celá 5.A děkuje za úžasnou besedu a velmi příjemně strávené dopoledne.

Foto a text: Vaňková Barbora

Předchozí

Následující

Archivy