Lyžujeme pro radost

Před jarními prázdninami se vydalo 41 malých lyžařů ze ŠD na 5-denní výjezdový lyžařský kurz do Vrbna pod Pradědem. Podmínky pro lyžování byly vynikající. Sněhu bylo všude dost a i když nás trošku více potrápil štiplavý mráz, děti si „lyžovačku“ užívaly plnými doušky.

Před jarními prázdninami se vydalo 41 malých lyžařů ze ŠD na 5-denní výjezdový lyžařský kurz do Vrbna pod Pradědem. Podmínky pro lyžování byly vynikající. Sněhu bylo všude dost a i když nás trošku více potrápil štiplavý mráz, děti si „lyžovačku“ užívaly plnými doušky. Náplní kurzu byla skupinová výuka lyžování nebo snowboardingu, přizpůsobená dětem školního věku. Cílem bylo osvojení si základních lyžařských dovedností popř. jejich rozvoj, formou zábavných her na sněhu. Výuka probíhala primárně v dětském lyžařském parku s lanovým vlekem a lyžařským kobercem. Po zvládnutí bezpečného zastavení v pluhu, oblouku v pluhu nebo smýkaného oblouku na snowboardu pokračovala výuka na veřejné sjezdovce. Pokročilí lyžaři trénovali již první den na velké sjezdovce. Velká pochvala patří úplným začátečníkům, kteří dělali každý den obrovské pokroky. Díky šikovným a trpělivým instruktorům zvládly děti základy lyžování i snowboardingu. Teď už stačí jen získané dovednosti prohlubovat a zdokonalovat.

Další fotografie

 

Text a foto: Blanka Šrubařová

Archivy