Naše účast na Mistrovství ČR mládeže v Koutech nad Desnou

Ve dnech 10.3 až 17. 3. 2018 se uskutečnilo v Koutech nad Desnou Mistrovství ČR mládeže. My jsme měli zastoupení na kategorii H10 Matěj Jaššo, D12 Alenka Šťastná a D10 Natálie Zámarská.

Ve dnech 10.3 až 17. 3. 2018 se uskutečnilo v Koutech nad Desnou Mistrovství ČR mládeže. My jsme měli zastoupení na kategorii H10 Matěj Jaššo, D12 Alenka Šťastná a D10 Natálie Zámarská.

Matěj Jaššo si zajistil přímý postup na MČR v roce 2019. Začal dobře, když z prvních dvou partií měl 1,5 bodu. Pak přišlo na řadu dvojkolo. V první partii se dopustil strategické chyby a prohrál. Další začal Matěj výborně, získal figuru a stál na výhru, ale pak partii začal kazit a nakonec prohrál. Následující partii opět stál dobře a mohl vyhrát, ale partii jen remízoval. Znakem těchto partií bylo, že Matěj hrál rychle. Od následujícího kola, ale přichází zvrat, kdy Matěj začíná hrát pomalu a také se dostavují výsledky. Hraje s Viktorkou Buchtovou je pod určitým tlakem, ale správně reaguje a eliminuje tlak na královském křídle, pak získává kvalitu, kterou promění ve vítěznou pěšcovou koncovku. Následuje partie s Tobiašem Day, která končí remízou, když po zisku kvality udělá tu samou chybu a kvalitu ztrácí. Následující partie Bartolomějem Buchtou Matěj vyhrává. A máme tu poslední kolo, kdy hraje s Tadeášem Hladkým, který potřebuje vyhrát, aby mohl získat nějakou medaili. Na soupeře jsme si připravili Caro-Kann. Když Matěj zahrál v prvním tahu c6, bylo to pro soupeře překvapením, protože Matěj zatím hrál je sicilskou. Houževnatě odolává a je více jak rovnocenným soupeřem, ale po čtyřech hodinách partii prohrává. Matěj se umístnil na 10 místě.

Alenka Šťastná, měla vynikající start, když získala z prvních čtyř partií 3 body. Získala celkem 4 body. Celý turnaj hrála houževnatě a její partie měly vzrůstající kvalitu. Ve čtvrtém kole porazila 4 nasazenou Danielu Nagovou elo 1313. Sice následující partie prohrává s Adélou Třasákovou elo 1227 a prohrává i s Ruby Viola Pejřímovskou, která je druhá nasazená elo 1444, ale tuto soupeřku přehrála zajímavým obratem, který jsem od ní vůbec nečekal. Potřebovala jen si více pokrýt 8 řadu a bylo na spadnutí velké překvapení, to se bohužel nestalo. Protože jak známe Alenku ta je velmi útočná a soupeřka pak využila slabosti 8 řady. Následující partii s Marií Vavřínkovou hraje výborně. Soupeřka má volného pěšce na sloupci d a Alenka to velice dobře brání, následně sváže věž na e6 a získává pěšce, ale když už má získat vyhranou pozici tak se dopouští chyby a ztrácí materiál a následně i vyhranou partii.

Ale musím Alenkou pochválit, protože celý turnaj hrála bojovně a nakonec skončila na 24. místě z 35 dívek. Byla nasazená jako 27, tak se umístnila na lepší místě. Musíme si také uvědomit, že Alenka hrála svůj druhý turnaj, kde se hráli dlouhé partie. Chce to jen více takových partií.

Natálie Zámarská  získala 3,5 bodu. Hrála velice rychle a to jí stálo lepší výsledek. Měla partie, které byly dobré, ale v některých dělala velké chyby. Byl to její vůbec první turnaj, kde musela zapisovat partie. Umístnila se na 26 místě z 33 dívek. Byla nasazena jako 32. Ale Natálie může hrát tuto kategorii ještě i příští rok.

Text a foto: V. Daříček

Výsledky jsou zde:
H10 http://chess-results.com/tnr335105.aspx?lan=5&art=1&rd=9
D12 http://chess-results.com/tnr335111.aspx?lan=5&art=1&rd=9
D10 http://chess-results.com/tnr335112.aspx?lan=5&art=1&rd=9

Nejnovější příspěvky
Archivy