Infarktový stav až do konce

Na rozdíl od dívčího turnaje, kde se zúčastnily jen tři týmy, se ve čtvrtek 15.3.2018 sešly týmy ze šesti základních škol z okresu. Los nám určil první skupinu, kde jsme narazili hned v úvodu na Krnovský tým ze Smetanova okruhu. Od první chvíle bylo vidět, že převaha je na naší straně a kluci si lehce poradili 27:0

Na rozdíl od dívčího turnaje, kde se zúčastnily jen tři týmy, se ve čtvrtek 15.3.2018 sešly týmy ze šesti základních škol z okresu. Žáci z 8 a 9. tříd změřili své síly v basketbale za účasti ZŠ Smetanův Okruh Krnov, ZŠ Dvořákův Okruh Krnov, ZŠ Cihelní Bruntál, ZŠ Jesenická Bruntál, ZŠ Vrbno pod Pradědem a naši kluci.

K druhému utkání jsme nastoupili proti ZŠ Jesenická Bruntál, toto utkání ovlivnilo i to, že žáci již měli jistotu postupu mezi nejlepší čtyři a v utkání podlehli Bruntálu 17:29. Do semifinále jsme tedy postoupili z druhého místa z naší tabulky, a pokud jsme pomýšleli na co nejlepší umístění, nezbývalo nic jiného, než vyhrát nad prvním z druhé skupiny. V tomto duelu proti ZŠ Cihelní Bruntál kluci zlepšili obranou fázi a dokázali pohlídat jejich nejlepší hráče a vyhráli 20:8. Ve finále nás opět čekal tým z naší skupiny ZŠ Jesenická Bruntál. Už od samého začátku byla hra vyrovnaná, kluci si dokázali vybojovat šestibodový náskok.

Bruntál se v průběhu hry dokázal dotáhnout na dvoubodový rozdíl. To byl první infarktový stav, který vydržel až do posledních minut utkání. Kluci dokázali vrátit Bruntálu porážku ze skupiny a nakonec utkání vyhráli 25:19.

Klukům gratuluji k postupu do dalšího kola a věřím, že se 27. 3. 2018 statečně poperou i krajském kole.

Sestava: Beeldman, Kotásek, Pavlík, Simichanidis, Šlachta, Šlosárek, Zelenka

Pořadí turnaje: