Úspěch recitátorů

V úterý 20. března jsme místo do školy vyrazili jiným směrem – tentokrát do SVČ Méďa, zde se konalo okresní kolo přehlídky dětských recitátorů. Po přivítání a představení poroty následovalo rozdělení soutěžících do jednotlivých kategorií a hlasové rozcvičení pod vedením lektorů. 

V úterý 20. března jsme místo do školy vyrazili jiným směrem – tentokrát do SVČ Méďa, zde se konalo okresní kolo přehlídky dětských recitátorů. Naši školu reprezentovali: Valérie Veselá, Sophia Servusová, Eva Martínková, Viola Kubaníková, František Bednarčík, Emma Langová, Petra Budišová, Tereza Seberová, Lenka Hasmandová, Adriana Slováčková, a také Anna Surovková a Sára Plucnarová (obě za ZUŠ).

Po přivítání a představení poroty následovalo rozdělení soutěžících do jednotlivých kategorií a hlasové rozcvičení pod vedením lektorů. Po následném vylosování pořadí započala samotná přehlídka. Z jednotlivých místností, v nichž soutěž probíhala, se ozývaly procítěné přednesy malých i velkých recitátorů, kteří svým hlasem spolehlivě zaujali porotu i diváky. Poezie střídala prózu, po napjatém tichu před rozuzlením příběhů často následoval smích posluchačů… Jako každý rok, výkony byly skvělé a konkurence silná. Pro všechny recitátory byla velkým přínosem závěrečná reflexe. Při ní každý recitátor získal od zkušených lektorů cenné rady, jak s přednesem daného textu může pracovat nadále.

Porota na závěr ocenila nejzdařilejší výkony a pochválila za snahu všechny děti. V kategorii nejmladších (1. třídy) obsadila 3. místo Valérie Veselá, 2. místo (s postupem do kraje) získala Sophia Servusová. V kategorii 6.-7. tříd na třetím místě skončila Tereza Seberová. V kategorii nejstarších recitátorů (8.-9. třídy) svým přednesem porotu nejvíce zaujala a 1. místo (s postupem do kraje) získala Lenka Hasmandová. Gratulujeme !!! Všechny recitátory chválíme za vzornou reprezentaci školy a oběma dívkám – Sophii a Lence, přejeme hodně štěstí v krajském kole, které se uskuteční 13. dubna v Ostravě.

Text a foto: Galušková Monika

Předchozí

Následující

Archivy