Tomáš bude reprezentovat Krnov v Praze

Koncem března se Tomáš Beeldman zúčastnil krajského kola soutěže v anglickém jazyce v Ostravě. Soutěžil společně se studenty víceletých gymnázií, což bylo na rozdíl od loňského roku o trochu náročnější. Soutěž byla rozdělena na písemnou a ústní část.

Koncem března se Tomáš Beeldman zúčastnil krajského kola soutěže v anglickém jazyce v Ostravě. Soutěžil společně se studenty víceletých gymnázií, což bylo na rozdíl od loňského roku o trochu náročnější. Soutěž byla rozdělena na písemnou a ústní část.

Písemná část se skládala z několika různě obtížných poslechových úkolů. Ústní část byla zaměřena na schopnost rychle reagovat v nečekaných situacích a diskutovat s porotou na vylosované téma. Tomáš si skvěle poradil s tématem ´Oblečení a móda´. Jelikož je toto téma bližší spíše dívkám, komise byla příjemně překvapena, jak se Tomáš dokázal o tomto tématu rozpovídat. Během diskuze se přes popis kvalitních basketbalových bot dostali až ke stylu oblékání v Africe.
V konečném hodnocení porota konstatovala, že úroveň angličtiny všech soutěžících je rok od roku vyšší a že bude potřeba zadávat složitější úkoly. A jak to nakonec dopadlo? Tomáš vybojoval v konečném hodnocení nejvyšší počet bodů a získal tak první místo ve své kategorii. Blahopřejeme mu a přejeme hodně štěstí v závěrečném kole této soutěže. Jedná se o celostátní kolo, které proběhne 28. května 2018 v Praze a kde bude reprezentovat nejen Krnov, ale i celý Moravskoslezský kraj.

Za kabinet JA Alice Hlaváčová

Archivy