Energie není nikdy dost

Nově otevřenou solnou jeskyni v Krnově se rozhodly prozkoumat děti z I. oddělení ŠD. Pobyt v solné jeskyni je ideálním řešením, jak udělat něco pro své zdraví, zároveň si v klidném prostředí odpočinout a načerpat novou energii. Solná jeskyně Krnov je vystavěna z 6 tun himalájské soli…

Nově otevřenou solnou jeskyni v Krnově se rozhodly prozkoumat děti z I. oddělení ŠD. Pobyt v solné jeskyni je ideálním řešením, jak udělat něco pro své zdraví, zároveň si v klidném prostředí odpočinout a načerpat novou energii. Solná jeskyně Krnov je vystavěna z 6 tun himalájské soli, která obsahuje 84 přírodních složek a minerálů, které jsou nezbytné pro naše zdraví. Himalájská sůl je přírodní produkt a pochází z čisté oblasti hluboko v Himalájích. Sůl se těží na úpatí Himalájí, přesněji v kamenném solném dole v Pakistánu. Ten je považován za druhý největší solný důl. Po příchodu do jeskyně si děti našly své místo, kde si mohly hrát, vytvářet solné stavby nebo odpočívat. Jemným mnutím soli se do ovzduší uvolňovaly drobné nasycené mikroelementy, které jsou cenné pro náš organizmus. Po pár minutách děti cítily na jazyku příjemně slanou chuť. Po určité době se jeskyně zahalila do tmy a děti pozorovaly hvězdné nebe nad sebou. Relaxační hudbou se prolínaly zvuky malého vodopádu, který se dětem moc líbil. Na památku si děti odnesly v balíčku kousky soli domů, aby mohly vyzkoušet i solnou koupel. Solnou jeskyni postupně navštíví i další oddělení školní družiny a my se už těšíme na další návštěvu.

 

text a foto: Blanka Šrubařová

 

Předchozí

Následující

Nejnovější příspěvky
Archivy