Lenka v kraji zazářila

V pátek 13. dubna se v SVČ Korunka v Ostravě konala Krajská přehlídka dětské sólové recitace. Naši školu zde reprezentovaly – Sophia Servusová a Lenka Hasmandová, které si účast zajistily postupem z okresního kola. V silné konkurenci nejlepších recitátorů našeho kraje obstály…

V pátek 13. dubna se v SVČ Korunka v Ostravě konala Krajská přehlídka dětské sólové recitace. Naši školu zde reprezentovaly – Sophia ServusováLenka Hasmandová, které si účast zajistily postupem z okresního kola. V silné konkurenci nejlepších recitátorů našeho kraje obstály obě žákyně. Sophia nasbírala cenné zkušenosti, které jistě zúročí v příštích soutěžích. Lenka, již zkušená recitátorka, zaujala svým přednesem obou textů (prózy a poezie) nejenom publikum, ale také odbornou porotu a v kategorii nejstarších recitátorů (8.-9. tříd) získala vynikající 1. místo. Gratulujeme!!! Lenka postupuje do celostátního kola, které se bude konat v červnu ve Svitavách. Zde, kromě samotné přehlídky, se Lenka zúčastní také odborných seminářů a workshopů pod vedením zkušených lektorů.

 

Text a foto: Monika Galušková

 

  

 

Ve čtvrtek 18.1.2018 se konalo v prostorách velkého sálu SVČ Krnov Krajské kolo přeboru družstev žáků 6. – 9. tříd v šachu. Do tohoto turnaje postoupilo po vítězství v okresním kole družstvo A ve složení: Jan Šlachta, Petr Čech, Vít Anděl a Tomáš Novák. Divokou kartu se podařilo získat i našemu druhému týmu, který soutěžil ve složení: Patrik Zámarský, Alenka Šťastná, František Blažek a Jáchym Odstrčil.

Obě naše družstva

Nejnovější příspěvky
Archivy