Světoví češi

Minulý týden jsme měli možnost nahlédnout do Městské knihovny Krnov na osudy výjimečných osobností, které proslavily naši zem. Nejprve jsme se rozlosovali do pracovních skupinek. Každá měla za úkol ztvárnit pantomimou jeden předmět. Hodně jsme se nasmáli. Jak chcete ukázat-předvést kontaktní čočku nebo kostku cukru?

Minulý týden jsme měli možnost nahlédnout do Městské knihovny Krnov na osudy výjimečných osobností, které proslavily naši zem. Nejprve jsme se rozlosovali do pracovních skupinek. Každá měla za úkol ztvárnit pantomimou jeden předmět. Hodně jsme se nasmáli. Jak chcete ukázat-předvést kontaktní čočku nebo kostku cukru? Zvládli jsme to a kupodivu spolužáci všechno uhádli. To ale nebylo vše. Čekala nás nelehká práce s textem: vyhledávání hlavní myšlenky a sdělení, určování posloupnosti textu, došlo také na otázky a diskuzi.

Odhalovali jsme životní příběhy umělců, vědců a vynálezců. Každý z nás skládal svůj úryvek textu k sobě jako mozaiku. Příběhy byly plné dobrodružství, odvahy, splněných i nesplněných snů, pádů, štěstí i smůly. K textu byly přiloženy také obrázky a jeden „ČERNÝ PETR“. Poprali jsme se s tím výborně, našli jsme „Petra“ a dokázali povykládat společnými silami vše o osobnostech.
Prezentovala se tato známá jména: František Křižík, Otto Wichterle, Jan Jánský, Jakub Kryštof Rad, Tomáš Baťa, Josef a Karel Čapkovi. Někteří získali slávu během svého života, někteří byli znovuobjeveni až později. Na všechny jsme nesmírně hrdí.
Děkujeme paní knihovnici Kateřině Baranové. Beseda byla bezvadná a pečlivě připravena. Pracovali jsme houževnatě jako mravenečci a trénovali čtenářské dovednosti, které napomáhají porozumění textu. A přiznáváme, že to byla fuška. Moc dobře ale také víme, že čtení s porozuměním je základem čtenářské gramotnosti.

5. C

Nejnovější příspěvky
Archivy