Pasování prvňáčků na čtenáře

Blíží se konec školního roku. Naši prvňáčci se celý rok poctivě učili. Teď už si můžou sami přečíst knížku! V knihách najdou všechno – pohádky, příběhy, zajímavosti o přírodě, zvířatech a celém světě …. a třeba i o vesmíru.
A hádejte, kde je spousta krásných knih?

Blíží se konec školního roku. Naši prvňáčci se celý rok poctivě učili. Teď už si můžou sami přečíst knížku! V knihách najdou všechno – pohádky, příběhy, zajímavosti o přírodě, zvířatech a celém světě …. a třeba i o vesmíru.

A hádejte, kde je spousta krásných knih? Přece v knihovně! A naši skřítci Knihovníčci, které jsme sami namalovali, budou ty krásné knížky v knihovně střežit a hlídat. A právě tam jsme byli všichni slavnostně pasování na čtenáře. Stali se z nás nejen čtenáři, ale i velcí kamarádi všech knížek a návštěvníci naší krásné knihovny.

Děkujeme Ferdovi, Berušce i panu řediteli Jakubovi, jehož rukou a rytířským mečem, byly děti pasovány.

Děti slíbily, že budou hodně číst, hezky zacházet s knihami a pravidelně navštěvovat Městskou knihovnu.

Ještě jednou děkujeme za krásně připravenou slavnost.

 

Text a foto: učitelky 1. tříd

 


 

 

Ve čtvrtek 18.1.2018 se konalo v prostorách velkého sálu SVČ Krnov Krajské kolo přeboru družstev žáků 6. – 9. tříd v šachu. Do tohoto turnaje postoupilo po vítězství v okresním kole družstvo A ve složení: Jan Šlachta, Petr Čech, Vít Anděl a Tomáš Novák. Divokou kartu se podařilo získat i našemu druhému týmu, který soutěžil ve složení: Patrik Zámarský, Alenka Šťastná, František Blažek a Jáchym Odstrčil.

Obě naše družstva

Archivy