Atletické závody v Zátoru

Opět po roce jsme se vydali s žáky 1. až 5. tříd reprezentovat naší školu v atletickém pětiboji. Závody pořádané místní ZŠ navštěvujeme pravidelně již několik let. Děti z I. stupně si zde mohou poměřit síly s dětmi ze Zátoru, Brantic a Lichnova.

Letos se soutěžilo ve sprintu na 60 m, hod kriketovým míčkem, skoku dalekém, trojskoku a poslední disciplínou byl běh na 300 m pro žáky 1. a 2. tříd, pro starší potom na 600 m.

Naši závodníci brali každou soutěž velmi vážně a do soubojů dávali opravdu vše. Přestože nás letos jelo nejméně za celou dobu pořádání závodů, medailí jsme přivezli opět hodně. Zlaté medaile jsme ukořistili hned 4, stříbrné dvě a bronzové tři. Každé druhé dítě z naší školy se postavilo na stupně vítězů, což v konkurenci cca 160 dětí je velký úspěch.

Děkujeme našim sportovcům za vzornou reprezentaci školy a ZŠ Zátor za velmi povedené závody a ceny pro vítěze.

Text a foto: Martin Klečka

Ve čtvrtek 18.1.2018 se konalo v prostorách velkého sálu SVČ Krnov Krajské kolo přeboru družstev žáků 6. – 9. tříd v šachu. Do tohoto turnaje postoupilo po vítězství v okresním kole družstvo A ve složení: Jan Šlachta, Petr Čech, Vít Anděl a Tomáš Novák. Divokou kartu se podařilo získat i našemu druhému týmu, který soutěžil ve složení: Patrik Zámarský, Alenka Šťastná, František Blažek a Jáchym Odstrčil.

Obě naše družstva