Čertovská nadílka s Káčou

Jaký by to byl prosinec bez Mikuláše? A co když se k tomu přidá hubatá Káča, princezna Dišperanda, anděl Theofil, loupežník Sarka Farka, nafoukaný kníže a vychytralí opelichaní čerti? Všechny tyto pohádkové hrdiny pohromadě mohly vidět naše děti ze školní družiny v SVČ Méďa, kde na ně čekal pohádkový příběh vysloužilého vojáka Martina Kabáta…

Jaký by to byl prosinec bez Mikuláše? A co když se k tomu přidá hubatá Káča, princezna Dišperanda, anděl Theofil, loupežník Sarka Farka, nafoukaný kníže a vychytralí opelichaní čerti? Všechny tyto pohádkové hrdiny pohromadě mohly vidět naše děti ze školní družiny v SVČ Méďa, kde na ně čekal pohádkový příběh vysloužilého vojáka Martina Kabáta, který se nezalekne ani hrozného loupežníka Sarka Farky, ani pekla plného rohatých a opelichaných čertů. Vše vlastně začalo okamžikem, kdy se princezna Dišperanda a její služebná Káča, vlastní krví upsaly čertu, výměnou za pohádkové ženichy. Přestože se omylem oba ďábelské úpisy dostaly do rukou chrabrého Martina Kabáta, záludný ďábel Solfernus se jich lstí zmocnil a Martinovi tak nezbylo, než se vydat do pekla a vše napravit. Tři splněná přání anděla Theofila mu však v nelehké situaci pomohla a tak vše dobře dopadlo. Pohádkou to však teprve začalo. Na děti čekalo pečení a zdobení sladkých perníčků, vyrobily si vánoční baňku na stromeček a nechybělo ani čertovské řádění. Zábavné odpoledne se vydařilo, dětem se řádění s čerty líbilo a všichni odcházeli spokojeni.

text a foto: Blanka Šrubařová

Archivy