Každou středu v přírodě

V.oddělení ŠD si užívá každou středu dlouhé procházky do přírody, kde si hrajeme, poznáváme život živočichů a rostlin a učíme se ještě nepoznané. Poslední středu děti čekalo překvapení, které bylo odhaleno až na “místě činu”. Počasí nám přálo a tak jsme si vyzkoušeli aktivitu, která byla pro mnohé úplně nová. Malování sněhu vodovými barvami. Děti po krátkém zkoumání zjistily, že se barva lépe nanáší na vytvarovaný sníh. A tak se nejprve staly sochaři a poté malíři. Některé děti ke své tvorbě zvolily své nohy. Dětem se dokonce podařilo vyrobit barevnou ledovou tříšť. Pokusy se sněhem, vodou a barvami byly pro děti velmi zajímavé. Každý si našel to, co ho bavilo a všichni jsme si užili hezké odpoledne.

text a foto: Ivana Wiesnerová