Plechové retro hračky

Jsou předměty, které si neodmyslitelně spojujeme se svým dětstvím a s překvapením zjišťujeme, že i v dnešní moderní době mezi ně patří takové stálice jako je například plechová beruška na klíček, nebo malá plechová cvakačka, která časem spolehlivě rozčílí každého dospělého. A pokud jde o traktor s valníkem, řazením a pérovým strojkem na klíček, rozzáří se očí téměř každému klukovi…

Jsou předměty, které si neodmyslitelně spojujeme se svým dětstvím a s překvapením zjišťujeme, že i v dnešní moderní době mezi ně patří takové stálice jako je například plechová beruška na klíček, nebo malá plechová cvakačka, která časem spolehlivě rozčílí každého dospělého. A pokud jde o traktor s valníkem, řazením a pérovým strojkem na klíček, rozzáří se očí téměř každému klukovi bez ohledu na jeho skutečný věk. Dnešní moderní hračky jsme s dětmi na malou chvíli vyměnili za přehlídku různých mechanických hraček našich tatínků a dědečků na výstavě v prostorách Flemmichovy vily. Děti si mohly i některé exponáty vyzkoušet a věřte, že to byla pro ně velká podívaná. V dětském koutku si pak mohly zkrátit čas a zabavit se různými hrami. Na památku si měly možnost zakoupit modely plechových autíček i proslulé cvakačky. Výstavu navštíví postupně téměř všechna oddělení naší družiny a věříme, že si pohledu na krásné modely užijí, tak jako děti z I. a IV. oddělení ŠD.

 

text a foto: Blanka Šrubařová

 

Nejnovější příspěvky
Archivy