Bá-bé-bí-bó-bú aneb začal recitační maratón

Pokud někdo z vás procházel  25. února přesně ve dvě hodiny kolem sborovny, mohl zaznamenat prapodivné zvuky – bá-bé-bí-bó-bú. A že se to pořádně rozléhalo po celé škole! To si 41 recitátorů z druhého stupně rozkmitávalo své hlasivky, aby mohli záhy předvést co nejlepší výkon. Porota to neměla vůbec snadné, ostatně jako každoročně. 

Pokud někdo z vás procházel 25. února přesně ve dvě hodiny kolem sborovny, mohl zaznamenat prapodivné zvuky – bá-bé-bí-bó-bú. A že se to pořádně rozléhalo po celé škole! To si 41 recitátorů z druhého stupně rozkmitávalo své hlasivky, aby mohli záhy předvést co nejlepší výkon. Porota to neměla vůbec snadné, ostatně jako každoročně. Naši odvážní soutěžící si vybrali nejen básně, ale zejména prózu, které se zhostili rovněž na výbornou, i když jsme měli malé výpadky paměti, ale to pouze paní Tréma zkoušela, co všechno vydržíme. Porota hodnotila výběr textu, práci s hlasem, mimiku, gesta, ale i kontakt s publikem a celkový dojem.

A jak to všechno dopadlo? V první kategorii obsadila zlatou příčku Lili Thiebergerová, stříbrnou Samuel Martykán a bronzovou Jan Krusberský. Ve druhé kategorii zazářila na 1. místě Kristýna Malíková, druhé místo obsadil Jan Lučan a třetí Dominika Vašendová.

Děkujeme všem našim recitátorům za odvahu, milé porotě za nelehké a zodpovědné rozhodování, rodičům za podporu a paním učitelkám českého jazyka i paní učitelce dramatické výchovy Markétě Bezručové za přípravu našich dětí. Všem postupujícím držíme pěsti v okresním kole!

Text: M. Handlířová, foto: S. Metelková

Archivy