Mc Donald Cup

Koncem dubna se naši žáci opět zúčastnili školního fotbalového turnaje – Mc Donald Cup. Letos naši školu reprezentovali žáci obou věkových kategorií. Chlapci se na školní turnaj poctivě a pravidelně připravovali v rámci školního fotbalového kroužku. Podpořilo je také několik borců trénujících mimo školu. Vše začalo zápolením o postup do okresního kola…

Koncem dubna se naši žáci opět zúčastnili školního fotbalového turnaje – Mc Donald Cup. Letos naši školu reprezentovali žáci obou věkových kategorií. Chlapci se na školní turnaj poctivě a pravidelně připravovali v rámci školního fotbalového kroužku. Podpořilo je také několik borců trénujících mimo školu. Vše začalo zápolením o postup do okresního kola, kde své síly měřily týmy Města Albrechtic, Zátoru, Brantic, Lichnova a dalších dvou krnovských škol. Oběma našim týmům se díky vynaloženému úsilí postoupit podařilo. V okresním kole nás čekaly nejúspěšnější týmy: Brantice, Zátor, Rýmařov, Břidličná, Bruntál a Osoblaha. Družstvo starších žáků tvořili kvalitní a zkušení hráči, ale ani to nakonec bohužel nestačilo. Proti našim soupeřům nám chybělo pověstné hráčské štěstíčko a nutno přiznat, že trochu také týmový duch. Udržet nervy na uzdě, zvládnout emoce, když se právě nedaří, jsou klíčové vlastnosti každého dobrého hráče a tady se holt budeme muset ještě hodně učit. Nakonec chlapci obsadili 5. místo, které pro ně bylo zklamáním, protože cítili, že mají na víc. Ale takový je sport a nezbývá, než to sportovně přijmout. V kategorii mladších nám přišla smůla naproti hned ráno. Nemocný brankář a absence několika dalších hráčů nás donutila posílit mužstvo o méně zkušené hráče. O to více si vážíme, že se nezalekli a šli se s chutí a ochotně „rvát“ za naši školu. Na ty nejlepší fotbalové týmy jsme hráčsky ztráceli. Tým Rýmařova a Bruntálu byl složen z kvalitních a dobře sehraných fotbalistů a ty jsme porazit nedokázali. Naopak týmový duch zde fungoval přímo skvěle, což se projevilo i v posledním utkání. Po předchozí prohrané bitvě nad Bruntálem nás čekal boj o třetí příčku s Břidličnou. Chlapci se vyhecovali natolik, že vyhráli vysoko 12 : 1. Konec dobrý, všechno dobré. Máme bronzové medaile, krásný pohár a další cenné zkušenosti!
Všem našim hráčům gratulujeme, děkujeme za reprezentaci školy a těšíme se zase za rok.

Text a foto: Z.Škůrek, M. Klečka

Archivy