Záchranka v akci

Slunečné počasí nás přímo vybízelo opustit na chvíli školní lavice, a proto všichni čtvrťáci poslední květnové pondělí s chutí vyrazili na menší výlet. Cílem naší cesty bylo krnovského letiště, v jehož areálu se konal Den otevřených dveří Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje.

Slunečné počasí nás přímo vybízelo opustit na chvíli školní lavice, a proto všichni čtvrťáci poslední květnové pondělí s chutí vyrazili na menší výlet. Cílem naší cesty bylo krnovského letiště, v jehož areálu se konal Den otevřených dveří Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje. Cestou jsme poznávali rozkvetlé keře, stromy a obdivovali květy rostlin v upravených zahrádkách. Po příchodu na letiště jsme v menších skupinách během dopoledne prošli několik stanovišť. Na každém z nich nás čekal odborný výklad profesionálů s praktickými ukázkami. Zopakovali jsme si nejdůležitější zásady při poskytování první pomoci, správnou manipulaci se zraněnou osobou a ošetření drobných poranění. Seznámili jsme se také s vybavením moderních sanitních vozů a zejména chlapci ocenili výborné technické vybavení vozidel, která musí být připravena na výjezd do různého terénu ve všech ročních obdobích. Na závěr naší exkurze se s námi záchranáři rozloučili stylově – spuštěním modrého světelného majáčku s výstražným zvukem – naštěstí jenom na ukázku.

 

text: Galušková M.
foto: Nováková K., Galušková M.

Následující

Archivy