Dětský den na farmě

V pátek 31.5. jsme si s dětmi z 2.B udělali tak trochu netradiční dětský den. Společně jsme vyrazili na farmu v Kostelci. První zastávka směřovala k prohlídce stáje, kde jsme měli možnost dozvědět se něco o životě koní, např. kolik se takový kůň dožívá let …

V pátek 31.5. jsme si s dětmi z 2.B udělali tak trochu netradiční dětský den. Společně jsme vyrazili na farmu v Kostelci.

První zastávka směřovala k prohlídce stáje, kde jsme měli možnost dozvědět se něco o životě koní, např. kolik se takový kůň dožívá let,jak se o ně pečuje, a také jsme si poslechli pár historek a zážitků od chovatelek. Nakonec děti koníky nakrmily, pohladily si jedno z největších plemen na světě a návštěvu konírny završily skákáním parkuru na jízdárně (samozřejmě nanečisto).

Další naše zastávka byla prohlídka statku, kde nás již očekávala milá a usměvavá paní Štefelová, které tímto moc děkujeme za ochotu, vstřícnost a odměny pro děti. Zážitek z pohlazení býčků, malých telátek a selátek si jistě děti budou pamatovat ještě hodně dlouho.
Exkurze byla vyčerpávající, a proto jsme ji završili, jak jinak než, zmrzlinou.
Doufáme, že to nebylo jen prima strávené dopoledne, ale že si děti obohatily i své znalosti z prvouky.

Text a foto: Hana Tabachová

 

Následující

Nejnovější příspěvky
Archivy