Už se znám zase o něco líp

aneb

třída mi nastavila zrcadlo a já jí

 

První polovina září patří v naší škole tradičně adaptačním kurzům šestých tříd. Ty slouží nejen ke stmelování kolektivu, upevnění kamarádských vztahů, ale také k seznámení se třídy s novým třídním učitelem. Toto vzájemné poznání je zcela jiné, než by tomu bylo ze školní lavice či katedry.

9. září se na třídenní adaptační pobyt do Lomnice u Rýmařova vydala třída 6. A. O co magičtější bylo datum jeho konání (9. 9. 2019), o to nepříjemnější bylo počasí. Přirovnání „lije jako z konve“ bylo pro 1. den zcela výstižné. Rovněž teploty byly velmi nízké, zkrátka počasí nám vůbec nepřálo. Drželi jsme se tedy hesla – co nás nezabije, to nás posílí. A to se povedlo…

Zábavných a poznávacích her zaměřených na poznání sebe i třídy jsme si užili opravdu dost. Aktivity probíhaly nejen uvnitř, ale i venku. Mezi ty nejzajímavější patřily: tajný velitel, intuice, evoluce, dostihy, šátkovaná a další.

Ovšem asi nejvíce bude každý z přítomných vzpomínat na noční hru, kdy jsme šli neznámým terénem se zavázanýma očima a pocit bezpečí nám dodávaly pouze podané ruce spolužáků.

Snad nám tato gesta přátelství a kamarádství vydrží až do 9. třídy, i když některá mohou vydržet až do konce života.

 

Beatrix: „Líbila se mi noční hra, bylo to strašidelné a dobrodružné.“

Honza: „Adapťák byl krátký, víc jsme poznali paní učitelku a ona nás.“

Luboš: „Líbila se mi hra Kouzelník.“

Adam: „Adaptační kurz byl krátký, ale zábavný, líbilo se mi tam.“

 

text a foto: Silvie Metelková

Aktivita projektu „Spolu to zvládneme“ finančně podpořeného Moravskoslezským krajem.

Předchozí

Následující

Archivy