Orlice má v KP i žáky

O rostoucím zájmu o jeden z nejpopulárnějších míčových sportů na naší škole svědčí fakt, že si oddíl VO Slezská orlice mohl dovolit přihlásit do krajské soutěže i tým žáků po více než tříleté pauze, kdy se oddíl skládal především z dívek. V letech 2011 – 2015 byla základna chlapců poměrně velká, kluci hráli i Český pohár a několik hráčů odešlo do vyšších soutěží, ale poté došlo k dramatickému nástupu dívčího volejbalu. Ovšem zavedení smíšených regionálních soutěží pomohlo. Kluci se už loni předvedli ve Volejbalové lize ZŠ, kde pomohli našim dívkám vyhrát finálové kolo a získat celkové 2. místo. Mladší žáci zase získali 1. místo na česko-polském turnaji, když porazili polské týmy i tým Ostravy. Tyto dílčí úspěchy už mnohé naznačovaly, ovšem v letošní sezóně už jsou v takovém počtu, že si mohou dovolit startovat i v ryze chlapeckých soutěžích. Všichni členové týmu jsou zároveň žáky naší školy. Držíme jim pěsti a doufáme, že to zvládnou.

Archivy