Přednáška Mgr. Haldy

O víkendu 5.10. se pedagožky z Janáčkova nám.  domluvily a vyrazily ve svém volném čase na přednášku speciálního pedagoga Jiřího Haldy do Havířova.
Jiří Halda je speciální pedagog a personální poradce. Zaměřuje se především na problematiku výchovy dětí, předškolní zralosti a procesů učení. V personálním poradenství se specializuje na vztahy, vnitřní ladění a osobnostní náhled. Je zneklidněn rozpadem pravidel ve výchově, ve vztazích a v rozbředávání motivace lidí dělat cokoliv v životě s chutí a snaží se být v tomto oboru prospěšný. Jsou to obory, které se dle něj vzájemně doplňují.
Přednáška byla velmi poučná a vtipná a tak dopoledne uteklo rychle. Veškeré teoretické rozbory byly doplněny příklady z praxe a prezentovány velmi vtipně a moudře. Pan Halda vyzdvihl v pedagogické práci především vrstevnické učení a pohodu a podporu vůle žáků, které i naše škola podporuje v rámci všech vyučovacích předmětů, obzvláště pak matematice vyučované podle profesora Hejného.
Těšíme se na další setkání a novou knihu.
Nejnovější příspěvky
Archivy