Družina venku.

Každé úterý se děti V. oddělení ŠD s paní vychovatelkou Wiesnerovou vydávají za dobrodružstvím do přírody.
Než se vnoříme do klidu lesa, čeká nás putování po frekventovaných chodnících a přechodech přes cesty. Nic jsme neponechali náhodě a na cestování se pořádně připravili na dopravním hřišti. Seznámili jsme se s pravidly silničního provozu, dopravními značkami a vyzkoušeli jsme si chodecké i jízdní dovednosti. Odvážnější vyzkoušeli i jízdu zručnosti na pumptrackové dráze.
A připraveni zdolat nástrahy města se vydáváme do přírody.
Vycházka k rybníku byla plná nových poznatků. Jak funguje rybník? Proč tady vlastně je? Kdo v něm bydlí? ….Na všechny otázky dostáváme odpovědi. A jako bonus si můžeme obyvatele rybníka nakrmit. Cestou potkáváme kozy. Nebo kozly? Jak to poznáme? Zase hledáme správnou odpověď. A co je toto a toto? Cestou se nám stále nabízí něco nového, co potřebujeme prozkoumat.
V lese je nám dobře. Vnímáme klid a prostor. Přijímáme energii, kterou stromy a celý les nabízí. Seznamujeme se zblízka se stromy, keři, bylinkami. Zakládáme herbář. Sbíráme houby.
Hrajeme hry a tím se učíme poznávat rostliny, živočichy a život v lese. Je čas podzimu a to je ta správná doba postavit lesním skřítkům domečky. Musí být pevný a odolný, aby vydržel celou zimu.
Vycházka k soutoku řek Opavy a Opavice má taky své kouzlo. Drobný déšť nás neodradí a tak se vydáváme na místo, kde se tyto dvě řeky potkávají. Někteří jsem tady poprvé. Cestou pozorujeme život divokých kachen, rozeznáváme kačera od kachny, zjišťujeme o jejich životě nové informace. Umíme lozit i po stromech. A umíme být i dobrými kamarády. Podělíme se spolu o dobrotu i o kousek oděvu. Zážitků máme hodně. A ty nás spojují. Těšíme se na každé další úterní dobrodružství.

Předchozí

Následující

Archivy