Jak chutná dýně?

To přece už všichni víme. A ten, kdo nevěděl, si to vyzkoušel v pátek ve školní kuchyňce, kde se v podvečer sešly děti z I. a IV. oddělení ŠD. Vařilo se, peklo i smažilo. A z čeho? No přece z dýní. Děti si tak vyzkoušely své kuchařské dovednosti při krájení, vaření polévky, pečení koláče s čokoládovou polevou posypanou kokosem a také si usmažily do polévky krásně křupavé krutónky. To, co si uvařily a upekly, to si také snědly. I ty děti, které mají s polévkou ve školní jídelně problémy, si byly několikrát přidat. Byla výborná. Abychom vyplnili čas při pečení moučníků, děti si malovaly strašidelné obrázky, skládaly dýňová puzzle a zpívaly. Po upečení zbývalo jen koláč ozdobit čokoládovou polevou a posypat kokosem. Než koláč vychladnul, využili jsme čas na noční hru, kdy děti s baterkami hledaly venku zatoulané dýně. A protože byl krásný teplý večer, neodolali jsme noční procházkou okolo řeky. Po návratu jsme ochutnali vychladlý koláč, vyčistili si zuby a šup do spacáků. Před usnutím krátká pohádka a pak už jen dobrou noc a krásné strašidelné sny. Akce byla super, děti si vaření i noční hru užily a už se těší na další. Maminkám děkujeme za upečené dobroty, které jsme snědli na snídani.

Archivy