Halloween v 5. třídách

První páteční listopadový podvečer obsadili naši školu kostlivci, příšery, drákulové a další halloweenská strašidla. Účastníci tohoto setkání se rozhodli užít si halloweenský rej a ve škole přenocovat. Ve třídách jsme si společně zahráli hry a v týmech zarputile soutěžili. O legraci, smích a dobrou náladu nebyla nouze. Tedy alespoň do doby, než jsme se postupně vydali na tolik očekávanou stezku odvahy. Ta vedla temnými chodbami, neznámými zákoutími až do sklepení školy, v němž se každý účastník na důkaz absolvování podepsal a vše potvrdil „vlastní krví“ – otiskem palce na halloweenskou listinu. Vrzání, praskání, houkání, šeptání, pískání, klepání a další zvuky náležitě prověřily statečnost všech strašidel. Síly jsme doplnili skvělou pizzou a získanou energii jsme vložili do tanečních kreací na večerní diskotéce. A protože i strašidla, zejména ta školou povinná, musí odpočívat, večerní film jsme zhlédli již zachumlaní do svých pelíšků – spacáků. Některé přemohla únava dříve, jiní odolávali déle. Vždyť  halloweenská noc je pouze jednou v roce a my jsme si tu letošní v 5. třídě společně skvěle užili.

text a foto: Galušková M., Nováková K. , Romanidu N.

 

Archivy