Kouzelníkova dcera

Loutkářský soubor Krnováček, který hraje své pohádky pro děti a širokou veřejnost, představil dětem ze ŠD novou pohádku pod názvem „Kouzelníkova dcera“. Hlavními hrdiny byla kouzelníkova dcera Liliana a princ Aureol, zelení skřítkové, černý obr, drak, žlutý skřítek a spousta dalších postaviček. Království prince Aureola ovládal zlý drak a jeho moc mohlo zastavit jen čarovné zaříkadlo, které vzejde od srdce kouzelníkovy dcery Liliany. Ale kde ho najít? Malý žlutý skřítek ukáže odvážné Lilianě cestu k černému obrovi, který ji velmi rád napoví, jak draka zničit. Dlouhá cesta plná nástrah se vyplatila a zlý drak byl zničen. Lilianu si odvedl princ Aureol do svých  královských zahrad, kde rostly po celý rok na stromech pečená jablíčka, na keřích kandované ovoce a višně v čokoládě. Vše dobře dopadlo, drak byl zničen a království zachráněno. Na jaře nás čeká další pohádka, na kterou se již moc těšíme.

Archivy