Zlaté okresní kolo školních týmů v šachu

Na Mikuláše se v prostorách SVČ Méďa konalo okresní kolo školních týmů v šachu. Naše škola měla své zastoupení jak v kategorii mladších žáků, kde jsme postavili hned tři týmy, tak v kategorii starších žáků. Dva týmy v mladší kategorii měly hlavně sbírat zkušenosti a pro většinu dětí to byla premiéra. Jelikož mají šachy už nějakou dobu tradici v naší škole, tak naši benjamínci potrápili nejednoho soupeře. Všech sedm kol hráli s velkým nasazením a radovali se z každého bodu. Třetí tým v mladší kategorii byl složen z již zkušených hráčů a ti také mířili na příčky nejvyšší. Nakonec se týmu ve složení: Jaššo, Stříž, Daněk a Bala podařilo zvítězit a vybojovat si tak postup do kraje z prvního místa. Stejná očekávání měl i tým starších žáků ve složení: Šlachta, Čech, Zámarský, Novák a Ziakas. I těmto borcům se podařilo vyhrát, troufáme si říci s přehledem, svou kategorii a zároveň si hoši vybojovali postup do krajského kola, které se uskuteční v lednu. Děkujeme všem dětem, které se zúčastnili turnaje a budeme držet palce v krajském kole.

text a foto: Martin Klečka

Archivy