Vánoční akademie pomáhá

Do adventního času se snažila ve čtvrtek přispět i naše Vánoční akademie. Jak řekl v úvodu pan učitel Lukáš Křehlík „ Vítám vás už na 12. ročníku …“.

Tradičně se o zahájení postaral hudební soubor SAH pod vedením pana učitele Martina Kopečka. Návštěvníci mohli zhlédnout nejen vypracovanou hudební, ale také světelnou show.

S prvním divadelním vystoupením přišli žáci 8. C, kteří si připravili kvízové otázky, na které diváci museli hledat odpovědi v 6 zdramatizovaných scénách ze známých filmů a reklam. Samozřejmě anglicky.

Poté se pomyslné pódium zaplnilo více jak padesáti zpěváčky v červených tričkách, kteří pod taktovkou paní učitelky Martiny Mrkvanové oslavili přicházející Vánoce zpěvem, hrou a někdy i tancem.

Druhé divadelní vystoupení pak patřilo třídě 8. B, která diváky zaujala dramatizací hry Sen noci svatojánské v angličtině s českým komentářem.

O milou hudební tečku se postaral svými koledami a krásně zazpívanou Svatou nocí náš SAH.

Na dobrovolném vstupném a prodeji žákovských výrobků se vybralo 3.300 Kč, které budou věnovány rodině pečující o chlapce s  Downovým syndromem.

Tak krásné a pokojné.