Za sněhem na Praděd

V sobotu 29.2. se nejodvážnější děti 5.odd.ŠD, jejich rodiče a paní vychovatelka vydali na výpravu za sněhem přímo až na nejvyšší horu Jeseníků Praděd. I přes nepříznivou předpověď počasí jsme ráno sedli do autobusu a těšili se na dobrodružství. Hory nás přivítaly horami sněhu a hezkým pohledem na Praděd. Nadšení dětí bylo veliké. Okamžitě začaly zkoušet jízdní schopnosti svých sněžných lopat. Cesta na vrchol byla dlouhá, plná nadšené jízdy, skoků do závějí a zkoumání zmrzlé, zasněžené  krajiny. Těsně před vrcholem nám počasí ukázalo i odvrácenou tvář v podobě silného větru a mlhy. Nevzdali jsme se a dosáhli jsme cíle. V restauraci na nás čekalo občerstvení a odpočinek. Za náročný výstup dostali všichni “horolezci” odměnou odznak.

Výlet se nám vydařil a děti si sněhu náramně užily.
Děkuji všem rodičům, kteří si na výlet udělali čas. Strávili jsme spolu hezký den.
Text a foto Ivana Wiesnerová
Archivy