Epidemiologická opatření upraveno 7.3.2020

Vážení rodiče , kolegové a žáci, blíží se jarní prázdniny, v rámci kterých někteří z vás plánují zimní pobyty v různých českých i zahraničních destinacích. Začátek vyučování 16. 3. tak bude jistým epidemiologickým ohrožením vzhledem k šíření koronaviru. Pokud budeme dodržovat níže uvedená doporučení, nemusíme se obávat.

1. Obecně se nedoporučuje v době jarních prázdnin cestovat do zahraničí.
  2. Pokud někdo pojede do Itálie:
    • musí po návratu kontaktovat KHS na níže uvedených číslech nebo svého ošetřujícího lékaře
    • dodržet  14denní karanténu (žáci po návratu z Itálie mají zakázán vstup do školy a účast na školních akcích)
    • žáci budou po dobu karantény omluveni z vyučování
    • prosím zákonné zástupce, aby prostřednictvím Edupage informovali školu (třídního učitele nebo ředitele školy)
    • žákům v karanténě zajistíme úkoly prostřednictvím Edupage
  1. Pokud někdo pojede do ostatních zahraničních oblastí (Rakousko, Slovensko, Francie …) žádám, aby se:
    • ihned po návratu informovali na KHS na níže uvedených číslech, jaká je aktuální situace a jak postupovat
    • pracovníci KHS na základě aktuálních informací doporučí sebepozorování nebo karanténu
    • v případě karantény, budou žáci omluveni z vyučování
    • žákům v karanténě zajistíme úkoly prostřednictvím Edupage
  1. Ostatní žáci