BUĎ JAKO SAM nebo BUĎ SÁM SEBOU

Co dokázal Sam?

Ano, ten Sam z 9. ročníku, o kterém jsme už několikrát psali.

Tak ON, v době nelehké, koronavirové, mimo školu, SÁM absolvoval školní kolo Logické olympiády kategorie B (6.-9.ročník) a jako jediný z naší školy opakovaně (loni byl také) postoupil do kola krajského a zde byl lepší než 82,76% ostatních soutěžících. Školním kolem této kategorie prošlo dobrovolně 7 statečných. 16 876 a 2470 to je počet soutěžících v republice a v kraji.

Velmi silné obsazení bylo ve školním kole kategorie A (3.-5.ročník). Zde soutěžilo pod naší vlajkou 27 dětí ( celkem soutěžících 12 509 v republice, 1 413 v kraji). Do první dvoustovky v kraji se umístili Eva M. a Kája B. z 5. B.

Také benjamínci v kategorii A1 (1. ročník) a A2 (2. ročník) se zapojili. Naprosto skvělí jsou Adélka a Charlotte z 1.A a Petr z 1.B, Kryštof s Michalem z 2.B, Ellen a Tobiáš z 2.A a Eliška z 2.C.

Do soutěže Logická olympiáda 2020 se zapojilo celkem 63 770 soutěžících ze 3 143 škol. Soutěž pořádá Mensa ČR a my jsme rádi, že v těchto počtech jsou i naši žáci. Školní kolo probíhá standardně on-line, krajské kolo prezenčně. Letos obě kola proběhla on-line.

Pro děti to je nenahraditelná zkušenost.

A co na to říká SAM?

Otázka: Co ti letos v krajském kole vyhovovalo?

Odpověď: „ Měl jsem klid, bylo méně stresu a vybral jsem si čas.“

Otázka: Co ti letos v krajském kole chybělo?

Odpověď: „Ta atmosféra“.

 

TAK BUĎ SÁM SEBOU, hecni se a POJĎ SOUTĚŽIT DÁL.

V tuto chvíli probíhá registrace do on-line matematické soutěže Pangea 2021 pro 4.-9.ročník, kde jsme loni měli republikovou finalistku! Hlaste se u svých vyučujících matematiky.

https://www.pangeasoutez.cz/

 

Za sekci matematiky Mylková M.

Archivy