RODIČOVSKÁ KAVÁRNA O FORMATIVNÍM HODNOCENÍ

Aneb: co je cílem učení? Známka nebo znalost, odučit nebo naučit? Formativní hodnocení totiž není to samé, co slovní hodnocení…..je to ucelený systém výuky.

Milí rodiče, máme pro vás pozvánku do další Rodičovské kavárny!

Kávu nebo čaj vám jistě rády uvaří děti, dezert také bude na vás, ALE ty nejčerstvější informace už dodáme my! A na tři účastníky čeká balíček voňavé kolumbijské kávy z polic Kafeinu.

Téma je:  FORMATIVNÍ HODNOCENÍ

Co je cílem učení? Známka nebo znalost, odučit nebo naučit? Moderní technologie umožňují daleko snáze dosáhnout na jedničku bez toho, aby se žáci něco naučili, distanční vzdělávání tento fakt potvrdil. Formativní hodnocení je cesta, podle některých nevyhnutelná, na jejímž konci může být žák, který umí plánovat, hodnotit svůj pokrok a je zodpovědný za své učení. Tohoto cíle lze však dosáhnout pouze v případě, že učitelé, rodiče i žáci budou táhnout za jeden provaz.

V přednášce otevřeme tato témata:

• Co je to vlastně formativní hodnocení
  • Jak probíhá  proces učení a jeho hodnocení
  • Jaký je přínos formativního přístupu pro žáky
  • Prostor dostanou v diskuzi také Vaše dotazy.

Přednáška proběhne online v GOOGLE MEET – připojení zde, 11. března od 17:00 hodin. Přístup do kavárny je možný z PC, IPadu i mobilního telefonu a bude umožněn již 15 minut předem.

Přednášející: Mgr. Karel Handlíř, ředitel ZŠ Janáčkovo náměstí Krnov.

Těšíme se na vás!