Organizace vzdělávání od 1. března

Vážení žáci a rodiče,

z důvodů epidemiologické situace bude probíhat vzdělávání od 1. března 2021 do odvolání následujícím způsobem:

Jsme si vědomi, že distanční výuka přináší spoustu problémů, ale nabízí také množství příležitostí. Rádi bychom, abyste společně s námi využili tuto “čtvrtou” distanční zkušenost, kromě jiného zaměřenou i na rozvoj 1. samostatnosti, 2. vlastní odpovědnosti žáků za učení a 3. komunikačních dovedností viz. Bulletin 2020.

Prosím rodiče, aby dali důraz především na nastavení denního režimů svých dětí, aby chtěli vidět plán a našli si denně čas si s dětmi povídat o tom, co se dnes učily, jak jim to šlo, a co by jim v dané situaci pomohlo. Pokud na něco takového narazíte, veďte děti k tomu, aby si o podporu řekly. Vaším úkolem není učit, ale vytvořit podmínky, aby se dítě učit mohlo. Snažíme se systém vyladit tak, aby práce byla především na nás a na vašich dětech. Pokusme se společně vzniklou situaci využít tak, abychom co nejvíce zodpovědnosti nechali na našich dětech a zároveň u nich rozvinuli schopnost samostatného učení, čtenářskou a informační gramotnost. Jak na to?

Jak být disciplinovaným žákem nejen během distančního vzdělávání

ORGANIZACE 1.-2. třídy    PRAVIDLA PRO ŽÁKY  3-5. ročník        PRAVIDLA PRO ŽÁKY na 2. stupni

Žádost o ošetřovné (OČR)

• formulář žádosti na ošetřovné najdete zde, škola už žádost nepotvrzuje
  • více informací

Obědy ve školní jídelně

• žáci plnící distanční vzdělávání mají možnost odebírat oběd ze školní jídelny
  • žáci 1.-2. tříd mají obědy automaticky odhlášené, pokud budou chtít odebírat obědy musí si je znovu přihlásit
  • žáci 3.-9. ročníků žáci, kteří si v distanční výuce oběd přihlásili jej mají dále přihlášený
  • zájemci si musí obědy znovu přihlásit přes objednávkový systém popř. zavolat na 724 590 030
  • výdej do krabiček nebo nosičů probíhá od 11:00 – 11:20
  • výdej v jídelně probíhá od 11:30 – 13:00 (počet strávníků je regulovaný)

Individuální konzultace

• probíhají od 8:00 – 14:00 hodin. dle rozpisu
  • do individuálních konzultací jsou zařazováni žáci na základě domluvy pedagogů, vedení školy a zákonných zástupců
  • individuální konzultace jsou určeny především žákům, kteří mají problémy s plněním úkolů na distanční výuce

Zapůjčení iPadů

• pondělí (1. března) – středa (3.března) od 7:00 – 16:00 hod.
  • od čtvrtka 4. března pak v pracovní dny od 8:00 – 14:00 hod.
  • nebo po telefonické domluvě (739 040 461, 739 040 431)

Pokud budete mít jakékoli problémy s výukou, volejte, jsme připraveni vám pomoci a předejít pozdějším problémům.

739 040 461 –  ředitel  – domácí výuka a technické problémy žáci  2. stupeň

739 040 415  – zástupce – domácí výuka a technické problémy žáci 1. stupeň

739 040 431 –  zástupce – individuální podpora formou individuálních konzultací a doučování

Nezapomeňte se o vzniklé situaci s dětmi bavit, sportovat, číst a dodržovat hygienické zásady 🙂!

Děkujeme za spolupráci, trpělivost a podporu, pokusme se společně hledat ve vzniklé situaci i něco pozitivního.

Jsme s Vámi, s přáním všeho dobrého za tým pracovníků ZSJN Krnov.