ČTEFEST

Čtenářský festival v Třinci probíhá právě teď. Celý měsíc. Nás zaujala kavárna s knihou a skvělou lektorkou Kateřinou Gaszkovou, finalistkou Global Teacher Prize Czech Republic 2020.

V třinecké knihovně se odehrávala velmi příjemná čtenářská dílna, kterou si užívali rodiče, děti i učitelé. Prostředí bylo skvělé. Pod jednou střechou najdete knihovnu, galerii a info centrum. Vše začalo minilekcí – představením svých rozečtených knih. Pak následovalo 15 minut samostatného tichého čtení. Uznali jsme, že se nedá dost dobře soustředit na knihu, když dole pod okny nadšení kolemjdoucí obdivují stánek s knihami. Přesto jsme se „zakousli“ do čtení. Pak nás čekal čtenářský úkol v podobě 4 otázek. Je bezva mít na výběr. Nakonec jsme sdíleli ve dvojicích, skupinkách i veřejně. Povídali jsme si o čtení, důležitosti sdílení, o prožitku. 

U kávičky a sladkého zákusku jsme se s lektorkou pobavily o čtenářské gramotnosti, o dílnách čtení i pisatelství, o třídních knihovničkách, o projektu Pomáháme školám k úspěchu, o oblíbených autorech a knihách pro děti, o otevřených hodinách a o čtenářství všeobecně. Závěr patřil stánku s knihami. I my-učitelky jsme nadšeně obdivovaly a kupovaly. 

Bylo to inspirativní. Vzkaz pro vás všechny: ČTĚTE FEST 😊        

TÝM UČITELEK 1. stupně

Nejnovější příspěvky
Archivy