Ženy historie

Muže, jako je Albert Einstein, Isaac Newton nebo Karel IV., všichni dobře známe. Co mají společného? Ano, jsou významnými osobnostmi dějin. Známe stejně dobře také ženy historie? Věděli byste, která žena odstartovala boj za lidská práva a jak se jmenovala první programátorka? Které návrhářce se podařilo změnit šatník snad všech dívek světa, která letkyně jako první přeletěla Atlantský oceán a jméno té, jež získala rovnou dvě Nobelovy ceny? Právě na významné ženy světové historie byl zaměřen výukový program v SVČ. Čtvrťáci a páťáci pronikli díky poutavému vyprávění a zajímavým aktivitám do světa objevů, módy, umění, války i lidských práv. Královna Hatšepsut, Kateřina II. Veliká, Frida Kahlo, Amelia Earhartová, Marina Raskova, Mary Shelley, Hedy Lamarr, Marie Curie Sklodowska, Rosa Parks a další významné ženy světových dějin. Co měly společného? Všechny byly odhodlané, neústupné, neohrožené, bystré a nápadité. Děkujeme všem lektorkám, že nás s těmito ženami seznámily.   

  „ Ničeho na světě se není třeba bát,

    je jen třeba všemu porozumět.“

    Marie Curie Sklodowska        

    Text a foto: M. Galušková, K. Kubalová, H. Štechová    

Předchozí

Archivy