KRNOV ZPÍVÁ

KRNOV ZPÍVÁ A S NÍM I NAŠE BRUMENDO

V květnu se Krnov opět rozezpíval pěveckými sbory působícími v našem městě. Sobotní odpoledne celé přehlídky patřilo dětským hláskům    a nedělní odpoledne zase těm dospělým. Náš školní sbor Janáčkovo Brumendo sobotu zahájil zvesela známými písničkami, veselým kukučem, barevnými kloboučky, výbornou náladou a chutí do zpěvu.

Konečně po dvou letech pauzy sborové zpívání. Viděli jsme naše kamarády z jiných škol a poslechli si jejich sbory. Byl to krásný zážitek. Krnov má opravdu mnoho talentovaných dětí. Brumendo zahájilo vystoupení svižným příchodem španělskou lidovou písničkou, děti se doprovázely na ukulele a kazoo. Pan Mgr. Jiří Slovík, porotce, ocenil náš zajímavý začátek a pochválil nás za čistý zpěv, za choreografii            u písniček i za pěveckou disciplínu, protože se dokážeme soustředěně koukat na paní učitelku Mrkvanovou. Následující kánon Ave Maria nás trochu zklidnil, abychom se mohli v další písničce doslova rozbzučet. Dvojhlas Komáři se ženili se povedl. Posluchači mohli zaslechnout také opravdového komára, kterého jsme v závěrečném taktu do rytmu zapleskli.

“Tak všichni věří, že nad námi jsou, od všeho zlého nás ochraňujou….andělé strážní.” Nádhernou zklidňující píseň s doprovodem zvonkohry pak střídal rockenrol, na který se těšila naše kapela. Výborná parta skvělých muzikantů nasadila svižné tempo. Paní učitelce Frankové běhaly prstíky velmi zkušeně po klaviatuře sem a tam, kontrabas provětral pan Szászka, na cajon rytmicky doprovázel pan Křiva, andělské tóny se ozývaly z příčné flétny paní učitelky Došlíkové a struny kytary parádně rozezvučel pan Janča. Prostě dream team. Kapela se líbila také posluchačům a panu Slovíkovi. Závěr patřil songu: Music is my life. Hudba je můj život. A tak to je. Zpíváme s chutí a s radostí.

A co říká na pěveckou přehlídku organizátorka, paní Svatava Olejková?

Jsem ráda, že stejně jako v minulých letech Janáčkovo Brumendo zazpívalo to nejlepší ze svého repertoáru na přehlídce sborů Krnov zpívá 2022. S úsměvem na rtech, za doprovodu kvalitních muzikantů a s rytmickým pohybem nám tak celou dvoudenní přehlídku odstartoval. V sobotní části přehlídky dále vystoupily sbory Smetanovy notičky, Sbor dětí ZŠ Žižkova Krnov a Dětský pěvecký sbor Voices při ZUŠ Krnov. Sál Střediska volného času Krnov byl do posledního místa zaplněn rodiči a dalšími fanoušky sborového zpívání a všichni ocenili vystoupení dětí bouřlivým potleskem. Závěr koncertu pak patřil společnému zpěvu všech sborů a byl oslavou dětského sborového zpívání.

Děkujeme všem dětem Janáčkova Brumenda, které svou snahou a radostí z hudby potěšily druhé, a přejeme jim mnoho úspěchů při jejich dalších vystoupeních.

                                                                                                     Martina Mrkvanová a Svatava Olejková

a

a

Nejnovější příspěvky
Archivy