„WER WAGT, GEWINNT“

Dne 14. 12. 2022 se na naší škole konalo školní kolo recitace v jazyce německém. Své síly se rozhodli změřit ti, kteří propadli kouzlu jazyka německého a studují němčinu jako svůj druhý cizí jazyk.

Hodnoceným úkolem soutěže „krásy německého slova“ bylo představit sám sebe několika větami, povyprávět o svých zájmech a seznámit porotu a samozřejmě diváky se svým textem.

A věřte, porota měla velmi těžké rozhodování. Oceňovali jsme nejen bezchybné podání textu, znalost německé slovní zásoby a zařazení vybraného uměleckého díla k poezii či próze, ale především správnou německou artikulaci a celkový umělecký dojem.  Všichni recitátoři se zhostili svého úkolu zodpovědně a se ctí.

Sage es mir und ich vergesse es.

Zeige es mir und ich erinnere mich.

Lass es mich tun und ich behalte es.

Konfuzius

V I. kategorii / začátečníci/

1. místo: Gabriela Domanská, Emma Muchlová
  2. místo: Ondřej Rozprým
  3. místo: Dominik Houb, Tomáš Laur

Zvláštní cenu publika za umělecký dojem, pěknou německou výslovnost a „sehranost týmu“ získali Alex Menzel a Robert Virág.

Cenu poroty za precizní zvládnutí náročného textu, krásnou výslovnost a procítěný projev získali Ondřej Rozprým, Gabriela Domanská a Emma Muchlová.

Ve II. kategorii /pokročilí/

1. místo: Tim Ulmann