Velikonoční tvoření

O Škaredé středě před Velikonocemi by se podle lidové tradice nikdo neměl mračit. Páťáci v tento den vyrazili na velikonoční tvoření do SVČ, kde v jednotlivých dílnách za pomoci zkušených paní lektorek tvořili, sportovali, ochutnávali a také poznávali. Z rozkvetlých proutků si upletli a nazdobili velikonoční věneček. Ve výtvarném koutku si vytvořili originální velikonoční ozdoby a s velikonočním zajíčkem si zasoutěžili ve slalomu a zahráli si velikonoční hry. Hádali a přiřazovali různé tradiční zvyky, které se o Velikonocích dodržují u nás a také v jiných evropských zemích. Na závěr se děti posilnily výbornou velikonoční vaječinou. Na mračení neměli páťáci i v tento den ani pomyšlení, snad jim to podle tradice vydrží celý příští rok …

text a foto: učitelé 5. tříd

Archivy