Krajské kolo v minikopané

V úterý 16. 5. 2023 se v Krnově uskutečnilo krajské kolo v minikopané. Z okresních kol k nám postoupilo 6 týmů. Kromě domácího týmu ZŠ Janáčkovo náměstí se turnaje zúčastnily školy z Bolatic, Karviné, Bílovce, Ostravy – Hrabůvky a Staré Vsi nad Ondřejnicí.
Že to nebude procházka růžovou zahradou nám ukázal hned první soupeř z Karviné. Naši kluci bojovali statečně, nicméně na skvěle sehraný tým nestačili a odnesli si vysokou porážku 6 : 1. Ve druhém kole jsme si poměřili síly s Bílovcem, kde jsme dostali 4 góly a vstřelili jen jeden. V obou případech šlo o favority skupiny a chlapci byli až neuvěřitelně sehraní.
Z chyb jsme se poučili a dobře rozjetý zápas proti Ostravě jsme dotáhli k remíze, kdy v poslední vteřině soupeř dokázal vyrovnat a připravit nás tak o první vítězství. I další tým byl z našeho pohledu hratelný, ale i zde nám chybělo to pověstné štěstí. Několik nastřelených tyčí toho bylo důkazem a soupeř uplatnil známé pořekadlo „ Nedáš, dostaneš!“ a v poslední minutě poslal míč za záda našeho brankáře.
Přivolat pověstné štěstí se pokusil Samuel Volný, kterému se povedlo rozbít okno v místní hospůdce, ale střepy nám k vítězství nepomohly.
Poslední zápas proti týmu Bolatic připomínal střelnici. Náš brankář lovil míč ze sítě hned sedmkrát, a tak toto utkání skončilo výsledkem 7 : 1.
Přes nepříznivé skóre kluky musíme pochválit za výkon a za zápal, který do hry vložili. Rozhodně byli důstojným soupeřem těm nejlepším v kraji. Děkujeme jim za účast a reprezentaci školy.

Složení týmu: Matěj Konečný (brankář), Samuel Volný, Tim Ulmann, Dominik Macháň, Michal Krzák, Sebastian Tököli, Tadeáš Tabach, Lukas Žiga, Jan Šupák, Adam Juroška

Výsledek turnaje :

1. ZŠ Karviná
2. ZŠ Bílovec
3. ZŠ Ostrava – Hrabůvka
4. ZŠ Bolatice
5. ZŠ Stará Ves nad Ondřejnicí
6. ZŠ Janáčkovo nám. Krnov

Martin Klečka

Nejnovější příspěvky
Archivy