Velký úspěch našeho Wolfram týmu!

Wolfram?  A co, že to vlastně je?

Wolfram je branná soutěž pořádaná Krajským vojenským velitelstvím Ostrava. 4 členné školní týmy prověří mnoho disciplín: běh, hod granátem, zdravověda, první pomoc, překážková dráha, znalosti historie, střelba ze vzduchovky, silový trojboj, ale hlavně schopnost spolupráce v týmu a vzájemná podpora.
Na žáky základních a středních škol Moravskoslezského kraje čeká celkem 12 oblastních kol. Nejlepší 3 družstva z každého kola postupují do krajského kola, které proběhne ve Vojenském výcvikovém prostoru Libavá v říjnu tohoto roku. Závod se koná na počest parašutistů skupiny Wolfram, kteří byli vysazeni na území Protektorátu Čechy a Morava během 2. světové války.
Tohoto závodu se naše škola účastní opakovaně. V letošním roce nás reprezentovali žáci 8.B, a to Mariana M., Simon H., Jan B. a Mikuláš F.
A vybojovali neuvěřitelné druhé místo ze 14 týmů  základní škol z Krnovska!
a
Držte jim spolu s námi na podzim palce v krajském kole!
a
a
Nejnovější příspěvky
Archivy