Atletika Zátor 2023

Ve středu 7. června jsme opět po roce zavítali do Zátoru na atletické závody, na kterých děti čekal tradiční pětiboj. Soutěž uspořádala místní základní škola. Kromě prvního stupně se letos zúčastnily i školky. Akce byla skvěle zorganizována. Hned po příjezdu se děti rozdělily do družstev podle tříd na dívky a chlapce. Každý tým vedl jeden vyučující, každý z týmů postupně navštívil pět stanovišť. Závodilo se v těchto disciplínách: sprint na 60 metrů, vytrvalostní běh na 300 metrů, hod míčkem, skok do dálky a trojskok z místa. Naši školu reprezentovalo 17 dětí od 1. do 4. třídy. Bohužel jsme nemohli nasadit páťáky, protože byli na školním výletě. Škoda, právě u nich byla výrazná šance na medailové umístění. Ale i tak jsme posbírali několik cenných kovů.

Na stupních vítězů se umístili tito žáci:

Jakub Rychlý – 2. místo
Melánie Miklasová – 2. místo
Klaudie Andršová – 1. místo
Šimon Stachovec – 3. místo
Štěpán Pospíšil – 2. místo
Adéla Machálková – 2. místo
Tereza Venháčová – 1. místo
Bruno Meca – 2. místo

Všem dětem děkujeme za příkladnou reprezentaci školy, vítězům gratulujeme a budeme se těšit na další ročník.
Závěrem bychom chtěli poděkovat ZŠ Zátor za skvěle připravenou akci a panu Mgr. Jaromírovi Chlubnému za pozvání.

text a foto: Martin Klečka